JUMANJI: Mallkimi kthehet – Mashtrime&Hack

Nga | Nëntori 18, 2021


Për herë të parë në celular! Pas 26 vjet, tani mund të luani lojën ikonike të tavolinës Jumanji! JUMANJI: Curse Returns është argëtim i rastësishëm i bashkëpunimit deri në 4 lojtarët! Bazuar në 1995 film, ai kombinon lojën klasike të tavolinës me sulmin në kohë, Mekanika e përputhjes së kartave.

RRETH LOJËS
Një lojë për ata që kërkojnë të gjejnë një mënyrë për të lënë botën e tyre pas… përjetoni lojën e tavolinës Jumanji. Hidhni zarin dhe lexoni gjëegjëzën! Çdo raund është një garë me kohën për të larguar rrezikun si ekip dhe për të arritur në qendër të tabelës. Përballë krokodilëve, elefantët dhe rinocerontët karikues, shpëtoni miqtë tuaj nga hardhitë zvarritëse dhe shmangni gjahtarin, Van Pelt.

Testoni aftësitë tuaja
• Loja e tavolinës Jumanji përmban një xhungël misterioze. Me çdo hedhje të zarit, një mori rreziqesh ikin në qytet dhe mund të ndalen vetëm duke përfunduar lojën. Jini vigjilent, nëse xhungla mbizotëron ju dhe ekipin tuaj – të gjithë humbasin
• HESH ZARE PËR TË LËVIZUAR TOKENIN TUAJ – DOUBLES mer një kthesë tjetër – ARRINI QENDRËN PËR TË FITUAR…
• Aventurierët KUJDES: MOS FILLO VETË NUK KENI SENDIM TË PËRFUNDONI… Qëndroni së bashku dhe përballuni me krijesat dhe mbillni gjëegjëzën Jumanji që thërret në botë
• Kaloni nëpër kuvertën tuaj dhe përshtatni artikujt me rrezikun për t'i dëbuar përsëri në tabelë.
• Përdorni artikujt me mençuri dhe shpëtojini miqtë tuaj nga rrotullimi i hardhive të xhunglës, dhe mbroni veten me mburojën magjike.
• Menaxhoni magjinë simbolike – token juaj do të ngarkohet sa herë që përdorni një balonë magjike. Kur të jetë i ngarkuar plotësisht, mund ta përdorni kundër çdo rreziku, ose dëboni Van Pelt me ​​një lëvizje të vetme.
• Përdorni artikuj bonus: shtoni sekonda të vlefshme në luftën tuaj, dhe pikë grupimi kur ndihmoni një mik të shpëtojë nga hardhitë ose të dhurojë objekte magjike. Duhet të punojmë së bashku për të marrë një Sulm Gjithëpërfshirës Team-Up!
• Mblidhni gurë të çmuar ndërsa udhëtoni nëpër tabelë dhe zgjidhni nga një sërë aftësish magjike, duke përfshirë pikë shtesë Team-Up kur ndihmoni miqtë, zvogëlohet dëmtimi kur merr një goditje nga Van Pelt, dhe aftësia për të shkaktuar dëme shtesë kur luftoni me hardhitë!

Bashkëpunoni në kohë reale
Ekipi juaj do të përballet me më shumë se një kërcënim në çdo raund. Ndërsa luftoni me krijesat e xhunglës, rrushi i përdredhur do të përpiqet të të zërë në grackë ty dhe miqtë e tu, dhe ju duhet të ndihmoni njëri-tjetrin për të shpëtuar. Kujdes nga gjahtari, Van Pelt, do t'ju duhet gjithashtu të shmangni sulmet e tij!

Bashkohu
Njëri prej jush duhet të arrijë në qendër të tabelës për të fituar lojën, dhe duhet punë ekipore për të arritur deri këtu. A keni më pak lojtarë? Shoqëruesit e AI do të bashkohen për të kompletuar ekipin tuaj.

Çdokush mund të luajë
Është kaq e shpejtë dhe e lehtë për t'u marrë, kushdo mund të luajë! Bashkohuni me miqtë tuaj për argëtim në bashkëpunim në internet, mblidhen rreth bordit dixhital kudo, kurdo, dhe filloni aventurën tuaj të mallkuar.

TIPARET
• GJASHTË karaktere të ndryshme për të zgjedhur
• SHTATË rreziqe gati t'ju ndalojnë të përfundoni lojën
• PESË lokacione që duhet t'i mbroni – nëse i humbisni të gjitha, ju humbni lojën
• Një zgjedhje e shenjave të lojtarëve, secila e lidhur me zemrën misterioze të Jumanji
• Një kolonë zanore origjinale nga kompozitori i vlerësuar i filmave, Christopher Willis

Leja e sezonit
Season Pass do të përfshijë: Zgjerimet e reja të Hartave dhe DLC-ve vijnë së shpejti.
• I DISPONUESHEM TANI – 3 argumente ekskluzive: Hipopotami, Gjarpri dhe Zebra.
• VJEN SË SHPEJTI – Luaj Jumanji në 6 Hartat e reja. Secili do të përfshijë 5 lokacione të reja, 2 personazhe të rinj, 2 argumente të reja, dhe një rrezik i ri për të mundur!
• VJEN SË SHPEJTI – Harta e parë e re, Lozha dimërore, do të jetë një largim i akullt nga qyteti me diell i Brantfordit, dhe xhungla Jumanji nuk do të shtyhet nga i ftohti!
• VJEN SË SHPEJTI – Zgjerimet DLC: JUMANJI: Mirë se vini në xhungël dhe JUMANJI: Niveli tjetër.

Rreth Studios së Lojërave Marmalade
Marmalade Game Studio është një zhvillues dhe botues i pavarur i lojërave me çmime me qendër në Londër, MB dhe Lisbona, Portugalia. Marmalade janë prodhuesit e lojërave më të shitura të tavolinës dixhitale me shumë lojtarë. Me lojërat Marmalade nuk ka rëndësi nëse jeni bashkë apo të ndarë, ju mund të gjeni argëtim me njerëz që njihni ose lojtarë në mbarë botën. Për kohë cilësore, kërkoni logon e Marmalade Game Studio.

Lini një përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *