Dungeon me një kuvertë – Mashtrime&Hack

Nga | Nëntori 28, 2021


“Siç kemi pritur nga Handelabra, versioni dixhital është i përsosur.” – David Neumann, StatelyPlay.com

"One Deck Dungeon ofron një pasuri të lojës strategjike." – Kristian Valentin, AppSpy.com

"Një zvarritës çuditërisht i thellë në birucë me vendime jetike që duhen marrë në çdo hap." – PixelatedCardboard.com

================================

Thirrjet aventureske… por nuk keni gjithmonë kohë për të shpenzuar orë të tëra duke optimizuar fletën tuaj të karaktereve ose për të menaxhuar inventarin tuaj! One Deck Dungeon ju lejon të hidheni menjëherë në përplasjen e dyerve, hedhjen e zareve, dhe duke shtypur të këqijtë me stil. Merrni një përvojë të plotë të lojës mashtruese, i zbërthyer në thelbin e tij, dhe të kapur në një kuvertë të vetme letrash dhe një grusht zare!

One Deck Dungeon është një lojë aventure zvarritëse në birucë për një ose dy lojtarë. Sa herë që luani, zgjidhni një ose dy nga këto 6 heronj trima:

• Magjistar – Rrallëherë ka një problem në birucë që ajo nuk mund ta zgjidhë me një magji.
• Luftëtar – Aktiviteti i saj i preferuar në birucë është duke shtypur kundërshtarët e saj menjëherë.
• Mashtrues – Shikoni me frikë ndërsa ajo dërgon përbindësha me stil.
• Shigjetari – E sakta, brilante, vdekjeprurëse katastrofike.
• Paladin – Ajo kërkon rrezikun dhe mbron aleatët e saj nga armiqtë vdekjeprurës.
• Mjegull – Ky magjistar i shkeljes ka kaluar nga bota e Aeon's End për të ndihmuar në mbrojtjen e Mynerva. Mësoni më shumë në AeonsEndDigital.com!

Pas çdo loje, heronjtë tuaj bëjnë përparim drejt zhbllokimit deri në 15 talentet e reja, duke ndërtuar fuqinë e tyre për lojërat e ardhshme.

Atje jane 5 sfida të rrezikshme për t'u përballur:

• Shpella e Dragoit – Gruaja me lëkurë të trashë që zë këtë birucë preferon heronjtë e saj në anën krokante.
• Shpella e Yetit- Nëse mund t'i mbijetoni erërave të ftohta dhe të ftohtit, një burrë dëbore e neveritshme pret.
• Gumën e Hidrës – Prisni një kokë, dhe shfaqet një tjetër! Ky përbindësh helmues rigjenerues është një armik i rrëshqitshëm.
• Varri i Liçit – Një luzmë armiqsh të pavdekur, mallkimet e liga, dhe repartet magjike. Çfarë mund të shkojë keq?
• Labirinti i Minotaurit – Hiqni dorë nga çdo shpresë, ju që hyni këtu!

Më shumë përmbajtje ofrohet përmes "Blerjes në aplikacion".:

Zgjerimi i Forest of Shadows dyfishon përmbajtjen në lojë. Ai përmban aventura në vende krejtësisht të reja të harlisura por vdekjeprurëse. Një rrjet i madh tunelesh nëntokësore me myshk dhe zona pyjore të lidhura presin heronjtë tuaj!
• 5 heronj të rinj – Alkimist, Druid, Hunter, Vrasës, & Gardian
• 5 birucat e reja – Varri i Indraksit, Mudlands, Mbretëria e helmit, Rrënojat që digjen, & Rrënjët e poshtër
• Një kuvertë e re e plotë takimi me 44 letra
• Përqendrimet shtesë të progresionit, aftësitë bazë, ilaçe, & më shumë!

Zgjerimi i Abyssal Depths shton një lloj të ri kërcënimi: Fiends që ju ndjekin gjatë gjithë përpjekjes tuaj për të arritur shefin. Ai përfshin 6 Fiends të ndryshëm, secili me dy nivele vështirësie. Plus, 2 heronj të rinj ujorë i bashkohen luftës në ujërat e turbullta!

Kartat individuale të zgjerimit:
• Caliana – Kjo zanë ka vendosur që kalimi në burg të duket argëtues! Mos e lini të mërzitet…
• Fanatik – Një Sentinel i drejtë është këtu për të goditur të keqen kudo që të gjendet!
• Shtriga – Çekiçi i saj magjik kaotik është gati të thyejë rrjedhat e zbehta në pellgje të rrëmbyeshme!
• Fushat e Hirushes – Hellhound pret ata të pamatur që të shkojnë këtu…
• Zona e Phoenix – Vetëm heronjtë më të guximshëm mund ta përballojnë nxehtësinë!

Pasi të dini rrugën tuaj rreth birucës, një lojë merr rreth 15 minuta. Mund të zgjasë pak më shumë nëse jeni duke mësuar, ose shumë më e shkurtër nëse hidheni në një gropë me thumba.

Paralajmërim: mos u hidhni në një gropë me thumba.

Të gjitha kartat në One Deck Dungeon kanë shumë kuti shumëngjyrëshe. Hidhni zare, dhe përpiquni të plotësoni sa më shumë kuti të jetë e mundur. Për çdo që nuk e plotëson, do të pësoni pasoja në zemër dhe kohë! Pasi të përfundoni një takim, do të jeni në gjendje të mësoni një aftësi të re, të marrë një artikull të ri, ose fitoni përvojë për të ngritur nivelin e heroit tuaj.

Mirë se vini në botën e One Deck Dungeon. Aventura pret!

Kërkon CPU NEON dhe 1 GB RAM.

One Deck Dungeon është një produkt zyrtarisht i licencuar i "One Deck Dungeon" nga Asmadi Games.

Për më shumë informacion, shikoni OneDeckDigital.com

Lini një përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *